Ekonomi

HSBC stratejistleri hisse senetlerindeki gerilemenin kısa süreli olacağını düşünüyor

HSBC stratejistleri, hisse senedi piyasalarındaki son gerilemenin muhtemelen geçici bir aşama olduğunu belirtti. İyimser bir bakış açısına sahip olan ekip, hisse senetlerinde zaten yükselişte olan pozisyonlarını artırarak geri çekilmeye yanıt veriyor. Hem ABD hem de Japonya hisse senetlerinde aşırı ağırlıklı bir duruşa geçtiler ve ayrıca Gelişmekte Olan Piyasa (EM) hisse senetlerini aşırı ağırlığa yükselttiler.

Stratejistler yükseliş eğilimlerini yüksek getirili (HY) kredilere de taşıyarak “maksimum yükseliş” yaklaşımını benimsediler. Buna ek olarak, GOÜ’nün döviz cinsinden borçlarını fazla ağırlık pozisyonuna taşıdılar. Ekibin güveni, temel ve teknik eğilimlerin hisse senedi piyasalarını desteklemeye devam ettiği inancıyla destekleniyor.

Stratejistlere göre, gerçek para yatırımcılarının son zamanlarda hisse senetleri konusunda daha yapıcı bir bakış açısı benimsemeye başladığını belirtmekle birlikte, mevcut duyarlılık ve piyasa konumlandırması tehlike sinyalleri vermiyor. Bu durum, kurumsal yatırımcıların son dönemdeki düşüşlere rağmen piyasada potansiyel gördüklerine işaret ediyor.

HSBC ekibi ayrıca, mevcut değerlemelerin ve momentumun risk alma yaklaşımının devam etmesine elverişli olduğuna dikkat çekti. Enflasyonda ya da ekonomik faaliyetlerde yaşanabilecek olumsuz sürprizlerin Federal Rezerv’in para politikasına ilişkin endişeleri, özellikle de Fed’in bu yıl faiz oranlarını düşürmeyebileceği ya da potansiyel olarak artırabileceği yönündeki korkuları hafifletebileceğine inanıyorlar.

Stratejistlerin değerlendirmesi, ekonomik göstergelerdeki ılımlı bir düşüşün Fed’in duruşunun yeniden değerlendirilmesine yol açacağı ve potansiyel olarak daha destekleyici önlemlere yol açacağı beklentisine dayanıyor. Bu da yatırımcı güvenini artırabilir ve hisse senedi piyasalarında toparlanmayı destekleyebilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu